Na implantację wszywki powinniśmy się zdecydować kiedy wszystkie inne stosowane przez nas metody walki z alkoholizmem już zawiodły. Wtedy kiedy nie masz kontroli nad piciem, a także pijesz bez umiaru.
Będąc zaszytym należy bezwzględnie przestrzegać całkowitej abstynencji ponieważ picie alkoholu przez takie osoby, może skończyć się fatalnie. Już niewielka ilość spożytego alkoholu wywołuje bardzo silne bóle i zawroty głowy. Występują także zaburzenia rytmu serca, brak tchu czy też nudności i wymioty. Objawy te przypominają popularnego kaca, lecz są dużo bardziej nasilone i niebezpieczne. Duża ilość alkoholu spożyta po implantacji Esperalu może doprowadzić nawet do trwałego uszkodzenia wątroby.
Zabieg przeprowadzany w naszym gabinecie jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dlatego też jest całkowicie bezbolesny.
- niewydolność wątroby,
- nietrzeźwość Pacjenta (osoba zdecydowana na zabieg musi być w dni zabiegu całkowicie trzeźwa. Najlepszy odstęp czasowy pomiędzy spożywaniem alkoholu a implantacją Esperalu to 24h),
- nadwrażliwość na aktywny składnik leku (Disulfiram),
- nadciśnienie,
- zaburzenia psychiczne, w tym próby samobójcze,
- padaczka.
- inne (które są wychwycone przez lekarza w wywiadzie medycznym bezpośrednio przed zabiegiem)
Czas działania oryginalnego leku producent określa na okres od 8 do 12 miesięcy.
Jeżeli pacjent trzyma się zasad (tzn. całkowitej abstynencji alkoholowej) i nie sięga po alkohol, Esperal nie wywołuje żadnych dolegliwości.
Nie, wszywka alkoholowa może być zastosowana tylko za zgodą Pacjenta. Pacjent przed zabiegiem podpisuje stosowną zgodę.
Zabieg implantacji Esperalu wykazuje się wysoką skutecznością w terapii leczenia uzależnień jeżeli jest połączony z kompleksową terapią alkoholizmu (np. psychoterapią czy spotkaniami AA).
Nie ma takiej możliwości, ponieważ wszywka implantowana jest najczęściej w okolicy pośladka i jest niewidoczna.